• ZESPÓŁ SZKÓŁ
  CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
 • Szkoła posiada
  INTERNAT
 • Technik
  Rolnik
 • Technik archtektury
  krajobrazu
 • Technik żywienia
  i usług gastronomicznych
 • technik urządzeń
  i systemów energetyki odnawialnej
 • Mechanik operator pojazdów
  i maszyn rolniczych
 • Kucharz

Wizyta przedstawicieli ministra do spraw rolnictwa

Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski i z-ca dyrektora do spraw oświaty rolniczej Robert Jakubik wizytowali 24 stycznia br. nowo przejętą szkołę rolniczą w Swarożynie. Z dniem 1 stycznia 2017 r. ZSAiO w Swarożynie dołączyła do 45 innych zespołów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw rolnictwa.

W spotkaniu uczestniczył również starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany cennych informacji i spostrzeżeń dotyczących znaczenia edukacji rolniczej, pod względem wdrażania nowoczesnej wiedzy oraz upowszechniania nowych technologii w rolnictwie.

Wiceminister wyraził przekonanie, że szkoła w Swarożynie, jako jedyna podległa ministrowi rolnictwa w województwie pomorskim, stanie się wzorcową jednostką dydaktyczną, a dzięki przewidywanemu dofinansowaniu do infrastruktury szybko wyrówna standardy obowiązujące we wszystkich szkołach rolniczych podległych ministrowi. Starosta Tadeusz Dzwonkowski zapewnił również przedstawicieli ministerstwa i dyrektora szkoły, że nadal pragnie współpracować i włączać szkołę w życie powiatu na poziomie działań kulturalnych i sportowych.

Dyrektor szkoły Jarosław Bartoszewski w formie multimedialnego pokazu, na nowo odebranym prezencie (telewizor 50”) od ministerstwa przedstawił przybyłym gościom specyfikę funkcjonowania placówki i udział szkoły w różnego rodzaju przedsięwzięciach dydaktycznych, kulturalnych i sportowych.

Ważnym elementem wizyty była prezentacja zaplecza dydaktycznego szkoły oraz parku maszynowego służącego do realizacji praktycznej nauki zawodu. Wszyscy pracownicy szkoły mają teraz świadomość nie tylko zmiany nazwy szkoły, ale także wyzwań związanych z oczekiwaniami zaprezentowanymi przez przedstawicieli ministra właściwego do spraw rolnictwa.

 

Czytany 5083 razy

Mapa

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Stanisława Staszica
ul. Szkolna 2
83-115 Swarożyn
tel/fax 58 536 93 93
e-mail: zsaio@zsaio.pl
www.zsaio.pl

Odwiedziło nas

2930268
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
639
3294
6957
2897733
85638
163472
2930268

Twoje IP: 54.81.158.195
2018-06-20 05:13

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla