• ZESPÓŁ SZKÓŁ
  CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
 • Szkoła posiada
  INTERNAT
 • Technik
  Rolnik
 • Technik archtektury
  krajobrazu
 • Technik żywienia
  i usług gastronomicznych
 • technik urządzeń
  i systemów energetyki odnawialnej
 • Kucharz

Wyjazd szkoleniowy LO mundurowego

W dniu 7 kwietnia 2017 roku klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym uczestniczyły w zorganizowanej przez Pana Tomasza Duchnicza wycieczce przedmiotowej. Tego dnia klasy udały się do Sztumu gdzie gościły z wizytą w Zakładzie Karnym zapoznając się z zasadami funkcjonowania zakładu karnego, typami zakładów karnych, systemami odbywania kary, prawami i obowiązkami skazanych, specyfiką i formami prowadzonych w jednostce oddziaływań resocjalizacyjnych. Po rozmowie i projekcji 12 minutowego filmu o zakładzie w Sztumie, w części drugiej spotkania klasy udały się na przemarsz po zakładzie karnym, podczas którego uczniowie mogli na żywo zobaczyć to, o czym rozmawiali z funkcjonariuszami służby więziennej.

W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie również rozmawialiśmy z jej komendantem i strażakami służącymi w tej jednostce nie tylko o specyfice służby w straży ale również o ścieżkach edukacji i kariery zawodowej strażaka. Zapoznaliśmy się także ze sprzętem jakim dysponuje ta jednostka.

Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli możliwość rozmowy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, którzy chętnie odpowiadali na wiele pytań nurtujących tych nastolatków, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem. Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie uczestnikom zawodu policjanta. Mł. insp. Tomasz Czaja – Komendant Powiatowy Policji w Sztumie przekazywał uczniom wiedzę dotyczącą etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby, a także informacje w zakresie funkcjonowania Policji. Uczniowie, którzy w przyszłości chcą zasilić szeregi policji dowiedzieli się na czym polega praca policjantów w poszczególnych wydziałach. Część druga wizyty miała charakter treningu kompetencyjnego wobec przyszłego adepta. Stworzona na potrzeby naszej wycieczki komisja rekrutacyjna zadawała wiele różnego typu pytań, które miały zobrazować prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną.

Po ciężkim i pracowitym dniu, pełni wrażeń, nowej wiedzy i doświadczeń szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 

Tomasz Duchnicz

>>> LEKCJA W WIĘZIENIU <<<

>>> WIZYTA W KPP W SZTUMIE <<<

 

Czytany 3850 razy

Mapa

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Stanisława Staszica
ul. Szkolna 2
83-115 Swarożyn
tel/fax 58 536 93 93
e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl
www.zsckrswarozyn.pl

Odwiedziło nas

3287738
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
4371
5018
9389
3255169
69746
125164
3287738

Twoje IP: 66.249.70.21
2018-09-18 19:40

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla