• ZESPÓŁ SZKÓŁ
  CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
 • Szkoła posiada
  INTERNAT
 • Technik
  Rolnik
 • Technik archtektury
  krajobrazu
 • Technik żywienia
  i usług gastronomicznych
 • technik urządzeń
  i systemów energetyki odnawialnej
 • Kucharz

Wycieczka dydaktyczna do gdańskiego "Hewelianum"

W środę 7 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do gdańskiego "Hewelianum". Podczas zajęć w "Galerii Ruchu" mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń z zakresu fizyki i astronomii.

Od strony praktycznej poznawali zjawiska fizyczne oraz wpływ różnych czynników na ich przebieg. Między innymi: wprowadzali most w rezonans, obserwowali ruchy Browna, pracowali z kamerą termowizyjną, poznawali zasadę działania i zastosowanie maszyn Leonarda, wykonywali doświadczenia z wykorzystaniem fal dźwiękowych i świetlnych, badali przepływ krwi żylnej i tętniczej, śledzili tor komety poruszającej się w naszej Galaktyce, zapoznali się ze sondą skonstruowaną przez polskich naukowców.

Po 1,5- godzinnych zajęciach w "Doświadczalni" uczniowie kontynuowali przygodę z fizyką na interaktywnej wystawie " Z energią". Każdy mógł wywołać tsunami, burzę z piorunami, sprawdzić czy ludzkie ciało przewodzi prąd, wykonać doświadczenia z zakresu magnetyzmu. Można było zagrać ulubiony utwór na niezwykłym instrumencie - zestawie butelek z wodą - 

i odkryć swój talent muzyczny. Wszyscy chcieli zasiąść w symulatorze jazdy  i sprawdzić swoje umiejętności kierowania pojazdem w różnych warunkach atmosferycznych.

Pobyt w " Hewelianum" zakończyło zwiedzanie wystawy " Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk" - punkt programu dla pasjonatów historii, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na oglądanie panoramy Gdańska z Góry Gradowej.

Anna Labudda

 Wyjazd  zorganizowany został w ramach Projekt "Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego".

Czytany 3143 razy

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Odwiedziło nas

3296851
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3451
4500
23795
3251035
78859
125164
3296851

Your IP: 54.92.164.184
2018-09-20 11:03