• ZESPÓŁ SZKÓŁ
  CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
 • Szkoła posiada
  INTERNAT
 • Technik
  Rolnik
 • Technik archtektury
  krajobrazu
 • Technik żywienia
  i usług gastronomicznych
 • technik urządzeń
  i systemów energetyki odnawialnej
 • Mechanik operator pojazdów
  i maszyn rolniczych
 • Kucharz
Artykuły filtrowane wg daty: środa, 07 czerwiec 2017

W środę 7 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do gdańskiego "Hewelianum". Podczas zajęć w "Galerii Ruchu" mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń z zakresu fizyki i astronomii.

Od strony praktycznej poznawali zjawiska fizyczne oraz wpływ różnych czynników na ich przebieg. Między innymi: wprowadzali most w rezonans, obserwowali ruchy Browna, pracowali z kamerą termowizyjną, poznawali zasadę działania i zastosowanie maszyn Leonarda, wykonywali doświadczenia z wykorzystaniem fal dźwiękowych i świetlnych, badali przepływ krwi żylnej i tętniczej, śledzili tor komety poruszającej się w naszej Galaktyce, zapoznali się ze sondą skonstruowaną przez polskich naukowców.

Po 1,5- godzinnych zajęciach w "Doświadczalni" uczniowie kontynuowali przygodę z fizyką na interaktywnej wystawie " Z energią". Każdy mógł wywołać tsunami, burzę z piorunami, sprawdzić czy ludzkie ciało przewodzi prąd, wykonać doświadczenia z zakresu magnetyzmu. Można było zagrać ulubiony utwór na niezwykłym instrumencie - zestawie butelek z wodą - 

i odkryć swój talent muzyczny. Wszyscy chcieli zasiąść w symulatorze jazdy  i sprawdzić swoje umiejętności kierowania pojazdem w różnych warunkach atmosferycznych.

Pobyt w " Hewelianum" zakończyło zwiedzanie wystawy " Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk" - punkt programu dla pasjonatów historii, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na oglądanie panoramy Gdańska z Góry Gradowej.

Anna Labudda

 Wyjazd  zorganizowany został w ramach Projekt "Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego".

Dział: Informacje

Mapa

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Stanisława Staszica
ul. Szkolna 2
83-115 Swarożyn
tel/fax 58 536 93 93
e-mail: zsaio@zsaio.pl
www.zsaio.pl

Odwiedziło nas

2930328
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
699
3294
7017
2897733
85698
163472
2930328

Twoje IP: 34.232.71.73
2018-06-20 05:28

ZSCKR na Facebook'u