• ZESPÓŁ SZKÓŁ
Artykuły filtrowane wg daty: środa, 15 czerwiec 2016
środa, 15 czerwiec 2016 21:02

Resortowa szkoła rolnicza

RSR-1a.jpg13 czerwca 2016 r. w ministerstwie odbyła się uroczystość podpisania przez ministra Krzysztofa Jurgiela oraz starostę i wicestarostę tczewskiego Porozumienia w sprawie przejęcia szkół rolniczych wchodzących w skład ZSAiO w Swarożynie.

Zawarcie Porozumienia jest odpowiedzią na zgłoszoną w lutym br. propozycję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnośnie przejęcia tej szkoły. W związku z tym od 1 stycznia 2017 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanie się organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny nad przejętą szkołą rolniczą w Swarożynie. Na terenie województwa pomorskiego będzie to pierwsza resortowa szkoła rolnicza. Dotychczas było to jedyne województwo, w którym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie prowadził szkoły rolniczej.
Minister Krzysztof Jurgiel wyraził zadowolenie, że kolejna szkoła rolnicza aktywnie włączy się w proces przygotowania kadr na potrzeby sektora rolno-spożywczego, a także w istniejący system wiedzy rolniczej, współtworzony przez 45 resortowych szkół rolniczych. System ten jest formą zintegrowanej edukacji i wdrażania nowoczesnej wiedzy oraz innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, dzięki podjętej współpracy resortowych szkół rolniczych z instytutami badawczymi, uczelniami rolniczymi, ośrodkami doradztwa rolniczego, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, a także różnymi podmiotami pracującymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Dział: Informacje
środa, 15 czerwiec 2016 20:55

„Zadbaj o zdrowie”

zoz-1a.jpgW niedzielę 12 czerwca w pobliżu Centrum Handlowego Atrium odbyła się VI edycja Festynu „Zadbaj o zdrowie”. Festyn miał charakter prozdrowotny i dobroczynny.

>>Video TeTka<<

Uczniowie ZSAiO wraz z opiekunami brali czynny udział promując i prezentując nową piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej opracowaną przez Instytut Żywności i Żywienia.
Nasi uczniowie przygotowali zestaw zdrowych przekąsek z warzyw i dwa dipy, czyli rodzaj gęstego sosu, w którym można maczać warzywa. Propozycja dipu miodowo-czosnkowego oraz pomidorowego wszystkim bardzo smakowała.
Niemałym powodzeniem cieszyły się uczennice architektury krajobrazu, które farbami i kredkami do malowania twarzy zmieniały wizerunek dzieci pozwalający na wcielenie się w dowolną postać z ulubionej bajki czy bohaterów kreskówek. Satysfakcja dzieci stanowiła absolutny priorytet. Licznie uśmiechnięte buzie były najlepszą rekomendacją dla naszych utalentowanych uczennic.

Opiekunowie:
Ewa Wojszko