• Zespół Szkół Agrotechnicznych
Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 czerwiec 2017
czwartek, 01 czerwiec 2017 16:31

DZIEŃ DZIECKA 2017

1 czerwca - w Międzynarodowy Dzień Dziecka tradycyjnie w naszej szkole zachęcamy wszystkich naszych uczniów do wzięcia udziału w aktywnej zabawie. Promocja ruchu pobudza ducha rywalizacji i wzbudza potrzebę aktywności. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji, w których współzawodniczyli przedstawiciele wszystkich oddziałów klasowych.

CELE OGÓLNE:

1. Pogłębianie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej oraz we współzawodnictwie sportowym.

2. Wzmacnianie i utrwalenie zachowań prozdrowotnych.

3. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i kolegów.

4. Wzmacnianie oraz utrzymanie jak najwyższego poziomu sprawności i wydolności fizycznej.

5. Przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym poprzez rozbudzenie zainteresowań sportowych.

6. Kształtowanie nawyku rywalizacji fair play oraz kulturalnego kibicowania.

Stacja 1:

Szybkość - szybki bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim uniesieniem kolan i klaśnięciem pod uniesiona nogą. Liczymy ilość klaśnięć. Punktacja wg tabeli. (2 osoby z klasy)

Stacja 2:

Skoczność - skok w dal z miejsca. Odległość mierzymy krocząc własnymi stopami (wynik zaokrąglamy do całej stopy). Punktacja wg tabeli.  (2 osoby z klasy)

Stacja 3:

Siła ramion - zwis na drążku, uchwyt dowolny, podciągnięcia oburącz - z pełnego zwisu /wyprostowane ramiona/ do podciągnięcia brody nad drążek. Każde prawidłowe podciągnięcie = 1 punkt. (2 osoby z klasy)

Stacja 4:

Piłka z koca na koc - dwie drużyny po 4 osoby z jednej klasy. Każda drużyna trzyma na rogach koc w odległości ok. 2m od siebie. W ciągu 2 minut starają się jak najwięcej razy przerzucić piłkę z koca na koc. Ilość prawidłowych przerzutów = ilość punktów. (8 osób z klasy)

Stacja 5:

Rzut beretem na odległość - w sposób dowolny rzucamy beretem jak najdalej. Odległość mierzona w metrach = ilość punktów. (2 osoby z klasy)

Stacja 6:

Rzuty wolne do kosza - 6 rzutów. Każde trafienie 1 punkt.  (2 osoby z klasy)

Stacja 7:

Piłka do bramki - piłkę do nogi prowadzimy do bramki do unihokeja miotłą (każda klasa przynosi swoją miotłę). Punkty przyznawane są za trafienie do bramki i czas wykonania zadanie - 10 pkt najlepszy osiągnięty czas, 1 - najsłabszy. (1 osoba z klasy)

Stacja 8:

Kręgle - strącenie kręgli piłką do piłki ręcznej. Każda klasa ma jedno podejście do konkurencji. Ilość strąconych kręgli = ilość punktów. (1 osoba z klasy)

Klasy przed przystąpieniem do zadań na poszczególnych stacjach, dzielą się na zespoły zgodnie z wymaganiami stacyjnymi (wcześniej na godzinach wychowawczych).

Wygrywa klasa, która przystąpi do największej ilości konkurencji i zdobędzie w nich najwięcej punktów. W każdej konkurencji reprezentacja klasy może tylko raz wziąć udział - jedna próba i podlega ona ocenie sędziego.

WYNIKI:

I miejsce – II LO

II miejsce - II A

III miejsce - III C4

IV miejsce - I C4

V miejsce - II C4

VI miejsce - II D4

VII miejsce - I A

VIII miejsce - II D4

IX miejsce - III D4

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Dział: Informacje

Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących