Wizytator uprzedzi o ewaluacji zewnętrznej, ale o kontroli lekcji już nie

Oczywiście część nauczycieli, mimo obecności przedstawiciela kuratorium, prowadzą taką samą lekcje jak zawsze. Ministerstwo Edukacji, aby zwiększyć skuteczność i efektywności nadzoru pedagogicznego, chce znieść obowiązek uprzedniego informowania dyrektora szkoły o planowanej wizytacji lekcji. Nie oznacza to jednak, że kuratorium będzie mogło skontrolować szkołę znienacka. Nadal dyrektor szkoły będzie uprzedzony o zamiarze przeprowadzenia planowanej ewaluacji zewnętrznej i jej zakresie - w terminie 30 dni, a planowanej kontroli i jej tematyce - w terminie 7 dni przed planowanym jej rozpoczęciem.

Propozycja zmiany przepisów, która umożliwia skontrolowanie przebiegu lekcji w ramach ewaluacji zewnętrznej bez zapowiedzi, wzbudza skrajne emocje. Ministerstwo Edukacji nie odstąpi jednak od rozszerzenia kompetencji wizytatorów. Kontrola kuratorium musi sprawdzić, jak rzeczywiście nauczyciel prowadzi zajęcia, a nie jak przygotował uczniów do wizytacji.
25 10 2014 by J.Prabucki


Content Management Powered by CuteNews