Wyjazd do muzeum

Robi się ciepło … więc czas na wycieczki. We wtorek, 17 kwietnia grupa wychowanków internatu pod opieką p. M. Kurowskiej, p. E. Siekierzyńskiej i p. J. Bartoszewskiego udała się do Gdańska. Celem wyjazdu było przede wszystkim Muzeum II Wojny Światowej, które poznaliśmy dzięki bardzo kompetentnej Pani Przewodnik. Przygotowane odbiorniczki ułatwiły nam skupienie na rzeczach ważnych. Pozostaną nam w pamięci jej opowiadania, dotyczące tragicznych losów pojedynczych osób i całych rodzin. Pani Ola ukazała i wyjaśniła nam przyczyny i przebieg wojny na świecie i w Polsce oraz historię systemów totalitarnych. Zapadło nam w pamięć przesłanie Muzeum dla przyszłych pokoleń, aby nigdy narody nie powtórzyły błędów, które z historii należy wyciągnąć. Następnie udaliśmy się do Centrum U7 na kręgle, gdzie można było dać upust swojej sile i umiejętnościom. Niektórzy okazali się wytrawnymi graczami, a inni grali w kręgle po raz pierwszy. Znaleźli się też tacy, którzy woleli grę w bilarda. Drugi już wyjazd internacki zaliczamy do udanych i czekamy na kolejne pomysły naszych wychowawców.
 J. Bartoszewski
 
Czytany 4472 razy

Odwiedziło nas

Today 1

Yesterday 72

Week 288

Month 1396

All 5757275

Currently are 54 guests and no members online

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

Mapa