Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja ZSCKR w Swarożynie zaprasza rodziców uczniów klas I,II,III na wywiadówkę ,która odbędzie się  18.12.2018 r. o godzinie 16:30

DZIEŃ DZIECKA 2017

1 czerwca - w Międzynarodowy Dzień Dziecka tradycyjnie w naszej szkole zachęcamy wszystkich naszych uczniów do wzięcia udziału w aktywnej zabawie. Promocja ruchu pobudza ducha rywalizacji i wzbudza potrzebę aktywności. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji, w których współzawodniczyli przedstawiciele wszystkich oddziałów klasowych.

 

CELE OGÓLNE:

1. Pogłębianie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej oraz we współzawodnictwie sportowym.

2. Wzmacnianie i utrwalenie zachowań prozdrowotnych.

3. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i kolegów.

4. Wzmacnianie oraz utrzymanie jak najwyższego poziomu sprawności i wydolności fizycznej.

5. Przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym poprzez rozbudzenie zainteresowań sportowych.

6. Kształtowanie nawyku rywalizacji fair play oraz kulturalnego kibicowania.

Stacja 1:

Szybkość - szybki bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim uniesieniem kolan i klaśnięciem pod uniesiona nogą. Liczymy ilość klaśnięć. Punktacja wg tabeli. (2 osoby z klasy)

Stacja 2:

Skoczność - skok w dal z miejsca. Odległość mierzymy krocząc własnymi stopami (wynik zaokrąglamy do całej stopy). Punktacja wg tabeli.  (2 osoby z klasy)

Stacja 3:

Siła ramion - zwis na drążku, uchwyt dowolny, podciągnięcia oburącz - z pełnego zwisu /wyprostowane ramiona/ do podciągnięcia brody nad drążek. Każde prawidłowe podciągnięcie = 1 punkt. (2 osoby z klasy)

Stacja 4:

Piłka z koca na koc - dwie drużyny po 4 osoby z jednej klasy. Każda drużyna trzyma na rogach koc w odległości ok. 2m od siebie. W ciągu 2 minut starają się jak najwięcej razy przerzucić piłkę z koca na koc. Ilość prawidłowych przerzutów = ilość punktów. (8 osób z klasy)

Stacja 5:

Rzut beretem na odległość - w sposób dowolny rzucamy beretem jak najdalej. Odległość mierzona w metrach = ilość punktów. (2 osoby z klasy)

Stacja 6:

Rzuty wolne do kosza - 6 rzutów. Każde trafienie 1 punkt.  (2 osoby z klasy)

Stacja 7:

Piłka do bramki - piłkę do nogi prowadzimy do bramki do unihokeja miotłą (każda klasa przynosi swoją miotłę). Punkty przyznawane są za trafienie do bramki i czas wykonania zadanie - 10 pkt najlepszy osiągnięty czas, 1 - najsłabszy. (1 osoba z klasy)

Stacja 8:

Kręgle - strącenie kręgli piłką do piłki ręcznej. Każda klasa ma jedno podejście do konkurencji. Ilość strąconych kręgli = ilość punktów. (1 osoba z klasy)

Klasy przed przystąpieniem do zadań na poszczególnych stacjach, dzielą się na zespoły zgodnie z wymaganiami stacyjnymi (wcześniej na godzinach wychowawczych).

Wygrywa klasa, która przystąpi do największej ilości konkurencji i zdobędzie w nich najwięcej punktów. W każdej konkurencji reprezentacja klasy może tylko raz wziąć udział - jedna próba i podlega ona ocenie sędziego.

 

WYNIKI:

I miejsce – II LO

II miejsce - II A

III miejsce - III C4

IV miejsce - I C4

V miejsce - II C4

VI miejsce - II D4

VII miejsce - I A

VIII miejsce - II D4

IX miejsce - III D4

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

 

Czytany 4301 razy

Odwiedziło nas

4026661
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
16340
14704
92234
3816049
226029
297998
4026661

Twoje IP: 54.84.236.168
2018-12-14 21:51

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa