Wycieczka dydaktyczna do gdańskiego "Hewelianum"

W środę 7 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do gdańskiego "Hewelianum". Podczas zajęć w "Galerii Ruchu" mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń z zakresu fizyki i astronomii.

Od strony praktycznej poznawali zjawiska fizyczne oraz wpływ różnych czynników na ich przebieg. Między innymi: wprowadzali most w rezonans, obserwowali ruchy Browna, pracowali z kamerą termowizyjną, poznawali zasadę działania i zastosowanie maszyn Leonarda, wykonywali doświadczenia z wykorzystaniem fal dźwiękowych i świetlnych, badali przepływ krwi żylnej i tętniczej, śledzili tor komety poruszającej się w naszej Galaktyce, zapoznali się ze sondą skonstruowaną przez polskich naukowców.

Po 1,5- godzinnych zajęciach w "Doświadczalni" uczniowie kontynuowali przygodę z fizyką na interaktywnej wystawie " Z energią". Każdy mógł wywołać tsunami, burzę z piorunami, sprawdzić czy ludzkie ciało przewodzi prąd, wykonać doświadczenia z zakresu magnetyzmu. Można było zagrać ulubiony utwór na niezwykłym instrumencie - zestawie butelek z wodą - 

i odkryć swój talent muzyczny. Wszyscy chcieli zasiąść w symulatorze jazdy  i sprawdzić swoje umiejętności kierowania pojazdem w różnych warunkach atmosferycznych.

Pobyt w " Hewelianum" zakończyło zwiedzanie wystawy " Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk" - punkt programu dla pasjonatów historii, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na oglądanie panoramy Gdańska z Góry Gradowej.

Anna Labudda

 Wyjazd  zorganizowany został w ramach Projekt "Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego".

Czytany 9419 razy

Odwiedziło nas

Today 21

Yesterday 75

Week 96

Month 972

All 5761974

Currently are 213 guests and no members online

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa