Lepszy start z „Erasmus+”

1 października 2018r. ośmioosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem z ZSCKR w Swarożynie z klas technik żywienia i usług gastronomicznych wyjechała na praktyki zagraniczne do Niemiec realizowane w ramach projektu „Erasmus+” pod nazwą „Lepszy start na rynku pracy – międzynarodowe partnerstwo na rzecz rozwoju umiejętności technicznych i zawodowych młodzieży”. Zanim uczniowie dotarli do regionu – Turyngia (miejsca praktyk) odwiedzili stolicę Niemiec – Berlin.

Zdjęcie 1 i 2 zrobione zostało w pobliżu Reichstagu, a zdjęcie 3 pod Bramą Branderburską.

                                                                                                                         D. Truchliński

 

W poniedziałek (1 października 2018r.) około godziny 17:00 uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych naszej szkoły dotarli do miejscowości Siegmundsburg (Turyngia). Zostali serdecznie powitani w obiekcie „HausWerraquelle” przez przedstawicieli niemieckiej firmy partnerskiej – SHW, która zajmuje się organizacją projektu Erasmus+. Przed udaniem się na odpoczynek po długiej i męczącej podróży wybrali się jeszcze na krótki spacer.

2 października 2018r. (wtorek) zwiedzili Fabrykę Szkła (ELIAS GLASHÜTTE LAUSCHA).

3 PAŹDZIERNIKA 2018r. (środa) uczniowie rozpoczęli miesięczną praktykę w obiektach gastronomicznych (region – Turyngia):

-         Hotel Rennsteig – Masserberg,

-         Waldhotel Berghof – Luisental,

-         KulturhotelKaiserhof – Bad Liebenstein,

-         Hotel Thüringer Wald – Boxberg.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Czytany 4251 razy

Odwiedziło nas

Today 38

Yesterday 60

Week 98

Month 823

All 5755501

Currently are 78 guests and no members online

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa