Wydrukuj tę stronę

Lepszy start z „Erasmus+”

1 października 2018r. ośmioosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem z ZSCKR w Swarożynie z klas technik żywienia i usług gastronomicznych wyjechała na praktyki zagraniczne do Niemiec realizowane w ramach projektu „Erasmus+” pod nazwą „Lepszy start na rynku pracy – międzynarodowe partnerstwo na rzecz rozwoju umiejętności technicznych i zawodowych młodzieży”. Zanim uczniowie dotarli do regionu – Turyngia (miejsca praktyk) odwiedzili stolicę Niemiec – Berlin.

Zdjęcie 1 i 2 zrobione zostało w pobliżu Reichstagu, a zdjęcie 3 pod Bramą Branderburską.

                                                                                                                         D. Truchliński

 

W poniedziałek (1 października 2018r.) około godziny 17:00 uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych naszej szkoły dotarli do miejscowości Siegmundsburg (Turyngia). Zostali serdecznie powitani w obiekcie „HausWerraquelle” przez przedstawicieli niemieckiej firmy partnerskiej – SHW, która zajmuje się organizacją projektu Erasmus+. Przed udaniem się na odpoczynek po długiej i męczącej podróży wybrali się jeszcze na krótki spacer.

2 października 2018r. (wtorek) zwiedzili Fabrykę Szkła (ELIAS GLASHÜTTE LAUSCHA).

3 PAŹDZIERNIKA 2018r. (środa) uczniowie rozpoczęli miesięczną praktykę w obiektach gastronomicznych (region – Turyngia):

-         Hotel Rennsteig – Masserberg,

-         Waldhotel Berghof – Luisental,

-         KulturhotelKaiserhof – Bad Liebenstein,

-         Hotel Thüringer Wald – Boxberg.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Czytany 6360 razy