O jeściu na Kociewiu

Dnia 5 października 2019 roku odbyły się w Subkowach obchody kulinarnego święta, czyli X Sympozjum Kulinarne - O jeściu na Kociewiu. Od 2010 roku w pierwszą sobotę października, w niebanalny sposób promuje się kociewską kuchnię organizując Sympozjum Kulinarne "O jeściu na Kociewiu". Tematem tegorocznego spotkania była gruszka. W programie był konkurs kulinarny" Ciasto z gruszką", rodzinny konkurs plastyczny" Gruszkowe zwierzaki', referat popularno-naukowy prof. Marii Pająkowskiej-Kensik "O gruszkach na wierzbie' oraz wykład z pokazem kulinarnym" Gruszka kociewska" dr Józefa Sadkiewicza. Na zakończenie Sympozjum p. Krystyna Gierszewska - prezes Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet zaprosiła na następne Sympozjum za rok, na którym tematem przewodnim będzie'"Kabaczek".

                                                                                                                                                                                                                  Ewa Wojszko

 

Czytany 545 razy

Odwiedziło nas

Today 20

Yesterday 47

Week 175

Month 940

All 5765630

Currently are 213 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa