Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 wrzesień 2018

„….Pośród roślin co zdobią nasz szalony glob

Jeden zwłaszcza mnie wzrusza – wciąż słońca ciekawa

Nie jest to smukła róża ni potężny dąb

Ale trawa – zielona trawa…”

/ Opowieść o trawie, Leszek Wójtowicz /

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie 27 września  2018 roku odbyła się IV Konferencja „Dni Trawnika i Ekologii Terenów Zieleni ‘’.Organizatorami tego wydarzenia byli Fundacja Ochrony Zasobów Środowiska „ VIRIDI ‘’ oraz ZSCKR w Swarożynie.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Prezes Fundacji VIRIDI  dr inż. Marcin Pelc oraz Wicedyrektor ZSCKR mgr Barbara Grzebińska. Pierwszy wykład Dobór roślin do rekultywacji terenów zdegradowanych wygłosiła  dr Teresa  Nowak , starszy wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Katedry Botaniki i Ochrony Środowiska. Następnie  dr inż. Włodzimierz Majtkowski pracownik naukowy Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych w Bydgoszczy  zajął się tematyką Roślin energetycznych jako element rekultywacji terenów zdegradowanych. Tematem ostatniego wykładu było Powolne tempo odrastania, wartość użytkowa i estetyczna podstawą ekologii terenów zieleni, wygłoszonego przez  dr inż. Marcina Pelca. Kolejnym punktem konferencji była prezentacja poletek badawczych mieszanek trawnikowych, które dr inż. Marcin Pelc prowadzi na terenie ZSCKR w Swarożynie.

Dział: Informacje
czwartek, 27 wrzesień 2018 11:00

AGRO SHOW BEDNARY 2018

Największa rolnicza wystawa w Polsce, czyli Agro Show w Bednarach k. Poznania ma za sobą już 20 edycji. Jubileuszowe targi odbyły się 20-23 września. Agro Show to to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu rolnicy przybywający na Agro Show mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

                                                             Zbigniew Wojszko

 

bed1

Dział: Informacje

Odwiedziło nas

Today 35

Yesterday 60

Week 95

Month 820

All 5755498

Currently are 48 guests and no members online

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa