19.11.2018 roku o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych.Serdecznie zapraszamy Dyrekcja ZSCKR oraz wychowawcy klas
Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 maj 2016
wtorek, 17 maj 2016 09:03

Internat

Dział: glowna
wtorek, 17 maj 2016 09:02

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W tym roku ukończyli szkołę i opuścili mury internatu wychowankowie: Karina Pysznik, Kornelia Lampka, Klaudia Święcinska, Karolina Siegmuller, Adrianna Muszyńska, Magdalena Gackowska, Dawid Tramowski i Paweł Śladowski.

Sekcja kulturalna przygotowała dla swoich odchodzących kolegów i koleżanek pamiątkowe birety, dyplomy i drobne upominki, które wręczył dyrektor, mgr J. Bartoszewski. Szczególne podziękowania należą się Kornelii, która pełniła w internacie funkcję Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Internatu. Wszystkim życzymy powodzenia a na pożegnanie dedykujemy myśl Teofila Lenartowicza:

"Póki młodość w tobie żyje
póki serce silnie bije;
ty od żalów stroń!
Patrz daleko, czuj głęboko,
młodą duszę wznieś wysoko
i za celem goń!"

Dział: Internat

W turnieju zmagało się 7 drużyn z burs i internatów województwa pomorskiego. Po zaciętej walce nasi chłopcy wywalczyli II miejsce!

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY NA TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ BURS I INTERNATÓW

Zawody zorganizowane przez Internat Zespołu Szkół Budowlanych w Gdyni na boisku rugby w tym samym mieście, odbyły się w ubiegłą środę, 20 kwietnia. W pierwszym meczu nasi chłopcy fantastycznie poradzili sobie z gdańską drużyną wygrywając 3:0. W drugim meczu nie poszło już tak dobrze, ale też rywal był niczego sobie - faworyt turnieju, drużyna z Gdyni, składająca się z zawodników regularnie trenujących w klubach ligowych. Przegraliśmy 0:5. Mecz półfinałowy dał nam jednak najwięcej radości, bo zawodnicy z Człuchowa zdawali się nie doceniać umiejętności naszych chłopaków i chyba obstawiali łatwą wygraną. Wygraliśmy 3:0. W finale, ponownie z Gdynią, zostaliśmy pokonani w karnych 2:4, ale miejsce na podium wywalczone! Gratulacje!

A oto skład drużyny:

Dawid Tramowski
Błażej Legawiec
Kacper Legawiec
Marceli Kolaska
Bartłomiej Piernicki
Krzysztof Bukowski
Piotr Romaniak
Krzysztof Sijka
Jakub Kujawski
Bartłomiej Kujawski
Krzysztof Gierszewski
Damian Drążek
Paweł Śladowski
Mateusz Bębenek
Michał Lange
Kamil Fomin
Mariusz Kurowski
Patryk Sitkowski

Dział: Internat

Tradycją jest coroczne uczestnictwo wychowanków naszego internatu w Konkursie Poezji i Prozy Jana Pawła II organizowanym przez Internat Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie. W tym roku, konkurs odbył się 14 kwietnia a nasza wychowanka, Kornelia Lampka, zajęła w nim I miejsce! Gratulujemy.

To już czwarty, ostatni udział Kornelii w tym konkursie, tym bardziej zatem cieszy fakt, że udało jej się zakończyć go takim sukcesem. Recytowane utwory to fragment Tryptyku Rzymskiego pt. "Sąd" Jana Pawła II oraz "Sprawiedliwość" ks. Jana Twardowskiego. Ponadto, w konkursie wiedzy o Janie Pawle II wzięli udział Julia Witakowska oraz Rafał Warczak. W tym roku pytania okazały się zbyt trudne, ale jak pokazuje przykład Kornelii, nie należy się poddawać

Dział: Internat
wtorek, 17 maj 2016 08:58

SPOTKANIE WIGILIJNE

W tym roku tradycyjnie wigilię rozpoczęło przedstawienie bożonarodzeniowe z udziałem wychowanków internatu. Diabelsko-anielskie perypetie bohaterów widowiska umiliły pięknie zaśpiewane przez Władysławę Rutę i Magdalenę Jordan kolędy.

Po odczytaniu fragmentu ewangelii i życzeniach złożonych przez dyrektora szkoły, Jarosława Bartoszewskiego, młodzież mogła wspólnie podzielić się opłatkiem. Nie zabrakło także wspólnie śpiewanych kolęd i drobnych upominków.

Dział: Internat
wtorek, 17 maj 2016 08:57

WIZYTA MIKOŁAJA

6 grudnia późnym wieczorem niespodziewanie do internatu zawitał Mikołaj...

 

Dział: Internat

W dniu wczorajszym, grupa naszej młodzieży, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych, organizowanych corocznie przez Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku. W trakcie zawodów zdobyliśmy dwa medale.

Złoto wywalczył dla nas Szymon Pilarski, który zmagał się w konkurencji warcaby. Drugi, brązowy medal, powędrował do Bartłomieja Kujawskiego współzawodniczącego w kategorii: tenis stołowy. Bliski zwycięstwa w ping-ponga był także Michał Lange, który zajął czwarte miejsce, tuż za podium. 
Pozostali rozgrywali w następujących dyscyplinach:

Kornelia Lampka - dart
Kornelia Cisewska - boule
Weronika Hoog - tenis stołowy
Dawid Szymański - boule


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dzielne reprezentowanie naszej placówki w zawodach, gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenie w przyszłym roku.
Dział: Internat
wtorek, 17 maj 2016 08:54

OTRZĘSINY

W ubiegły wtorek w internacie odbyły się Otrzęsiny, czyli przyjęcie nowych wychowanków internatu w poczet pełnoprawnych członków społeczności internackiej.

Zarząd oraz sekcja kulturalna MRI przygotowała dla młodszych koleżanek i kolegów szereg konkurencji, którym musieli sprostać: rozplątywanie wełny na czas, taniec z miotłą, który wzbudził chyba najwięcej radości wśród oglądających, przeganianie myszki itp. Nie zabrakło także konkurencji, którą kotki lubią najbardziej, czyli picia mleczka. Po zabawie młodzież złożyła uroczystą przysięgę oraz pamiątkowy odcisk nosa. Dzielnym wychowankom wręczono pamiątkowe dyplomy a całość zwieńczyła dyskoteka.

Dział: Internat
wtorek, 17 maj 2016 08:53

MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU

W internacie funkcjonuje Młodzieżowa Rada Internatu. W nowym roku szkolnym przypominamy jej skład.

RZEWODNICZĄCA MRI: Kornelia Lampka

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ: Tomasz Gdaniec


SKŁAD SEKCJI SPORTOWEJ: Bartłomiej Kujawski, Kacper Legawiec, Dawid Tramowski

SKŁAD SEKCJI KULTURALNEJ: Roksana Szwarc, Krzysztof Bukowski, Dawid Szymański, Michał Sowiński

SKŁAD SEKCJI GOSPODARCZEJ: Julia Gumińska, Karolina Buławska, Klaudia Glinkowska

SKŁAD SEKCJI NAUKOWEJ: Diana Zieman, Magdalena Gackowska, Marceli Gawroński 

Dział: Internat
Strona 1 z 2

Odwiedziło nas

3591337
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
14417
10445
33010
3515124
88703
144492
3591337

Twoje IP: 54.82.73.21
2018-11-13 23:16

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

Mapa