• ZESPÓŁ SZKÓŁ
  CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
 • Szkoła posiada
  INTERNAT
 • Technik
  Rolnik
 • Technik archtektury
  krajobrazu
 • Technik żywienia
  i usług gastronomicznych
 • technik urządzeń
  i systemów energetyki odnawialnej
 • Kucharz

Wycieczka do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji w Gdyni

 • Wydrukuj

Dnia 24.10.2016 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Motoryzacji w Gdyni. Brało w niej udział 45 uczniów z trzech klas zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych : 21 uczniów z klasy I A zsz,  17 uczniów z klasy II A zsz oraz 7 uczniów z klasy III A zsz.   Młodzież zwiedziła pojazdy zabytkowe lat 20 i 30. Wszystkie motocykle i samochody wyglądają jak nowe, a są przez właściciela muzeum z wielkim trudem odszukane, starannie i z wielkim kunsztem odrestaurowane, zarejestrowane oraz utrzymywane w pełnej gotowości, co do jazdy. Uczestniczą nie tylko, jako wystawa w muzeum, ale i służą do wszelkich pokazów w różnych filmach. Wśród najstarszych motocykli można spotkać brytyjski Raleigh z 1918 r., polskie Sokoły, amerykańskie Harley - Davidson, belgijski FN, brytyjskie Ariel i Royal Enfield, czy najmłodszy z kolekcji brytyjski policyjny Velocette z 1959 r. stojący obok belgijskiej Sarolea oraz motorynka DKW E250 stojąca obok Herkulesa. Z drugiej strony uliczki zaparkowały samochody: Fiat 500 Topolino z 1938 r., DKW Roadster, Ford V8, Mercedes 170V, Peugeot 402B, Półciężarówka marki Adler oraz najstarszy samochód w kolekcji z 1926 r. Mercedes Stuttgart. Dane techniczne pojazdów podano na specjalnych kartkach umieszczonych na stojakach. Znajduje się również zainscenizowany warsztat naprawczy z dużą ilością starych części, narzędzi, stare gaśnice oraz ubiory kierowców i mechaników z tamtych lat. Na antresoli mieści się kawiarnia - Klub Kolekcjonera, gdzie przy starej muzyce można napić się dobrej kawy. Kawiarnia jest stylowo urządzona i wyposażona w oryginalne, zabytkowe meble i obrazy oraz wiele przeróżnych pamiątek z tamtego okresu..

Grupa obejrzała również statek Dar Pomorza oraz muzeum Marynarki Wojennej na statku wojennym Błyskawica, a także Muzeum Militariów Wojennych :  samoloty, czołgi i armaty.
Kierownik wycieczki :   - mgr inż. Grzegorz Spadik
Opiekunowie grupy :    - mgr inż. Tadeusz Borys
                                        -  mgr inż. Rafał Komorowski
                                        -  mgr inż. Andrzej Murawski

G. Spadik

Czytany 6432 razy

Mapa

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Stanisława Staszica
ul. Szkolna 2
83-115 Swarożyn
tel/fax 58 536 93 93
e-mail: zsaio@zsaio.pl
www.zsaio.pl

Odwiedziło nas

3221231
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
3239
4044
22169
3169274
3239
125164
3221231

Twoje IP: 54.173.35.129
2018-09-01 20:46

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla