Wycieczka do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji w Gdyni

Dnia 24.10.2016 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Motoryzacji w Gdyni. Brało w niej udział 45 uczniów z trzech klas zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych : 21 uczniów z klasy I A zsz,  17 uczniów z klasy II A zsz oraz 7 uczniów z klasy III A zsz.   Młodzież zwiedziła pojazdy zabytkowe lat 20 i 30. Wszystkie motocykle i samochody wyglądają jak nowe, a są przez właściciela muzeum z wielkim trudem odszukane, starannie i z wielkim kunsztem odrestaurowane, zarejestrowane oraz utrzymywane w pełnej gotowości, co do jazdy. Uczestniczą nie tylko, jako wystawa w muzeum, ale i służą do wszelkich pokazów w różnych filmach. Wśród najstarszych motocykli można spotkać brytyjski Raleigh z 1918 r., polskie Sokoły, amerykańskie Harley - Davidson, belgijski FN, brytyjskie Ariel i Royal Enfield, czy najmłodszy z kolekcji brytyjski policyjny Velocette z 1959 r. stojący obok belgijskiej Sarolea oraz motorynka DKW E250 stojąca obok Herkulesa. Z drugiej strony uliczki zaparkowały samochody: Fiat 500 Topolino z 1938 r., DKW Roadster, Ford V8, Mercedes 170V, Peugeot 402B, Półciężarówka marki Adler oraz najstarszy samochód w kolekcji z 1926 r. Mercedes Stuttgart. Dane techniczne pojazdów podano na specjalnych kartkach umieszczonych na stojakach. Znajduje się również zainscenizowany warsztat naprawczy z dużą ilością starych części, narzędzi, stare gaśnice oraz ubiory kierowców i mechaników z tamtych lat. Na antresoli mieści się kawiarnia - Klub Kolekcjonera, gdzie przy starej muzyce można napić się dobrej kawy. Kawiarnia jest stylowo urządzona i wyposażona w oryginalne, zabytkowe meble i obrazy oraz wiele przeróżnych pamiątek z tamtego okresu..

Grupa obejrzała również statek Dar Pomorza oraz muzeum Marynarki Wojennej na statku wojennym Błyskawica, a także Muzeum Militariów Wojennych :  samoloty, czołgi i armaty.
Kierownik wycieczki :   - mgr inż. Grzegorz Spadik
Opiekunowie grupy :    - mgr inż. Tadeusz Borys
                                        -  mgr inż. Rafał Komorowski
                                        -  mgr inż. Andrzej Murawski

G. Spadik

Czytany 13155 razy

Odwiedziło nas

Today 19

Yesterday 29

Week 48

Month 1016

All 5760638

Currently are 86 guests and no members online

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa