>>MAMY W SZKOLE NOWY CIĄGNIK !!!<<
>>Spotkanie z rodzicami 5-04-2016 r. godz. 16:00<<


archiwum

Ślubowanie klas pierwszych 2012

SL12-1a.JPG W dniu 28 września odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania klas pierwszych w Miejscu Pamięci Narodowej w Lesie Szpęgawskim. Uczniowie wpisali się w poczet pełnoprawnych członków społeczności ZSAiO im. Stanisława Staszica w Swarożynie.

28 Września 2012 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

KONKURS ORKI 2012

KO12-1a.JPG Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży trudnej sztuki wykonywania orek oraz rozwijanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Wcale nie chodzi tu o jak największą ilość zaoranej ziemi, ale o spojrzenie na jakość, celowość i poprawność jej wykonania.

26 Września 2012 by J. Prabucki

73 ROCZNICA ZBRODNI W LESIE SZPĘGAWSKIM

lszp12-1a.JPG W niedzielę 23 września w Miejscu Pamięci Narodowej w Lesie Szpęgawskim odbyła się uroczystość związana 73 rocznicą dokonania przez hitlerowców zbrodni na mieszkańcach Kociewia. Delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty i uczestniczyła w uroczystej mszy świętej. Na zakończenie odbył się Apel Poległych, salwa honorowa i odśpiewanie Roty - pieśni szczególnej dla narodu polskiego.

23 Września 2012 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

Jarmark Cysterski 2012

Tradycyjnie w trzecią niedzielę września odbył się przemarsz średniowiecznego korowodu ulicami Pelplina. Przy Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin przekazano symboliczny Klucz do Miasta Księciu Mestwinowi.

16 Września 2012 by J. Prabucki

XII Jarmark Cysterski w Pelplinie

XII1.JPG W dniu 15 września 2012 roku na placu przed Collegium Marianum nastąpiło otwarcie XII Jarmarku Cysterskiego. Nasi uczniowie brali udział w turnieju rycerskim dla żaków „O miecz Starosty Powiatu Tczewskiego”.

16 Września 2012 by J. Prabucki

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

prs1.gif W dniu 3 września 2012 r.
8:00 - Msza w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Swarożynie (spotkanie przed szkołą godz. 7:45).

9:00 - Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 (sala gimnastyczna ZSAiO).

26 Sierpnia 2012 by J. Prabucki


Zakończenie roku szkolnego 2011/12

krs3.JPG Minął rok szkolny 2011/12 i z tej okazji Dyrektor Z. Wojszko podziękował nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie w pracy i realizowanie działań edukacyjnych mających na celu zdobywanie wiedzy i kluczowych umiejętności zawodowych. Szczególne podziękowanie złożył uczniom odbierającym świadectwa z wyróżnieniem. Na zakończenie życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym 2012/13.

29 Czerwca 2012 by J. Prabucki

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - PRAKTYKI ZAWODOWE

AKs12.jpg Uczniowie klasy II D4 pod kierunkiem p. prof. Olgi Woźniak zaprojektowali zagospodarowanie terenu przed Starostwem Powiatowym w Tczewie - projekt został zaakceptowany do realizacji.
Od 18 czerwca w ramach praktyki zawodowej rozpoczęły się prace - wymiana ziemi, nasadzenie roślin… i oto efekt. Zobacz i oceń sam.

26 Czerwca 2012 by Alicja
Czytaj więcej ...

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH

abz18_133x100.jpg Nadeszła już ta chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz absolwenci klas zawodowych przyszli do szkoły, by odebrać swoje świadectwa.
Każdy myśli co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić aby doskonalić siebie? Tym myślom towarzyszyła modlitwa, gdyż najpierw była Msza św. w kościele parafialnym, którą celebrował ks. proboszcz Arkadiusz Kujawa.

17 Czerwca 2012 by Alicja
Czytaj więcej ...

SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU Z MŁODZIEŻĄ.

spp5a.jpg Przed rozpoczęciem obrad Sesji Rady Powiatu p. Piotr Odya - Przewodniczacy Rady Powiatu spotkał się z uczniami naszej szkoły, byli to uczniowie klasy I D4.

04 Czerwca 2012 by Alicja

SESJA RADY POWIATU

srp4b.jpg W dniu 29 maja br. w naszej szkole odbyła się Sesja Rady Powiatu. Przed Sesja odbyło się spotkanie Przewodniczącego Rady Powiatu p. P. Odya z młodzieżą, który na koniec Sesji także w swoim podziękowaniu wyróżnił szczególnie obecną młodzież. Sesja zakończyła się wręczeniem dla szkoły kroniki, w której jeszcze długo zapisywane mają być wydarzenia ważne dla tej placówki.

04 Czerwca 2012 by Alicja

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI 2012

dosa.jpeg W dniu 17 maja zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych odbył się „Dzień otwartych drzwi”. Tradycyjnie zaproszeni zostali gimnazjaliści klas trzecich powiatu tczewskiego, starogardzkiego i malborskiego wraz z opiekunami i rodzicami. Zaszczycił nas swoją obecnością Radny Powiatu Tczewskiego p. Ludwik Kiedrowski. W bieżącym roku szkolnym grupa odwiedzających nas gimnazjalistów była wyjątkowo liczna, bo przyjechało prawie 450 osób zainteresowanych ofertą edukacyjną naszej placówki.

18 Maja 2012 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

FINAŁ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO I NA ZIELNIK

edukacja_120x90.jpg 17 maja br. odbyło się ogłoszenie wyników VI-ego Konkursu Fotograficznego "Krajobraz i Przyroda Kociewia" oraz V-ego Konkursu na Zielnik Chwastów Roślin Uprawnych przeznaczonych dla młodzieży szkół gimnazjalnych.

18 Maja 2012 by Karolina
Czytaj więcej ...

KONKURS NA POCZTÓWKĘ WIELKANOCNĄ

Alicja_V5.JPG Organizatorem tegorocznej edycji Konkursu w ZSAiO w Swarożynie było Starostwo Powiatowe w Tczewie w ramach projektu pt.: „Boże Narodzenie i Wielkanoc - zachowanie i kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów Bożego Narodzenia i Wielkanocy na Kociewiu - warsztaty i konkursy oraz wystawy ukazujące dziedzictwo kulturowe Kociewia”.

08 Maja 2012 by Alicja

DZIEŃ PAPIESKI

JPIIa.jpeg Pierwsza rocznica Beatyłikacji Jana Pawła II - wszyscy pamiętamy … 1 maja 2011 roku uroczysty moment na który czekaliśmy papież Benedykt XVI wypowiedział słowa formuły beatyfikacyjnej i te najważniejsze słowa „…naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, Papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a Jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

08 Maja 2012 by Alicja

Pożegnanie klas maturalnych

PM1.JPGW dniu dzisiejszym pożegnaliśmy maturzystów kształcących się w zawodach Technik agrobiznesu i Technik rolnik. W atmosferę uroczystości wprowadziła nas msza święta celebrowana przez ks. proboszcza Arkadiusza Kujawę w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Swarożynie.

27 Kwietnia 2012 by J. Prabucki

Konstytucja 3 Maja

K3M1.jpgW czwartek 26 kwietnia uczniowie II AB ZSZ pod opieką T. Borysa przygotowali uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia polskiej ustawy zasadniczej z 1791 roku. Był to pierwszy tego typu akt prawny w Europie. W czasie apelu przedstawiono pokaz multimedialny ukazujący przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

27 Kwietnia 2012 by J. Prabucki

IV KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

minda-1m.jpg W dniu 19 kwietnia odbył się II etap konkursu grafiki komputerowej, który wyłonił finalistów. Tegorocznym zwycięzcą został Paweł Minda z Prywatnego Gimnazjum „AWANS” w Malborku. Dyrektor ZSAiO wręczył Pawłowi dyplom i nagrodę w postaci tabletu.

19 Kwietnia 2012 by J. Prabucki

TARGI EDUKACYJNE

edukacja_120x90.jpg30 marca br. w II LO w Tczewie odbyły się targi edukacyjne, w trakcie których szkoły ponadgimnazjalne prezentowały swoją ofertę edukacyjną.

11 Kwietnia 2012 by Karolina
Czytaj więcej ...

X POWIATOWY KONKURS WIELKANOCNY

XKW1.JPG 29 marca odbył się Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wielkanocny. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Stanisław Ackerman - członek Zarządu Powiatu oraz radne panie Wiesława Quella oraz Barbara Matysiak.

01 Kwietnia 2012 by Alicja
Czytaj więcej ...

SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY

zajw.jpg 27 marca odbył się Szkolny Konkurs Wielkanocny - swoje palmy, stroiki, pisanki oraz mazurki prezentowały poszczególne klasy.

28 Marca 2012 by Alicja
Czytaj więcej ...

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ERGONOMII I BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

kEiB.jpg 27 kwietnia br już czwarty raz odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

28 Marca 2012 by Alicja

TEO - 2012

TEO1.jpg W sobotę 24 marca uczniowie naszej szkoły realizujący projekt unijny "Odnawialne źródła energii" uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej w Bydgoszczy. Była to impreza poświęcona wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Naszym celem było poznanie najnowszych rozwiązań energo-ekologicznych w Europie jak również wymiana doświadczeń z praktykami.

26 Marca 2012 by J. Prabucki


I FORUM ROLNICZE W POWIECIE TCZEWSKIM

ir.jpg 14 marca br. w godzinach w sali husarskiej w Zamku w Gniewie .Organizatorzy spotkania to Starosta Tczewski - dr inż. Józef Puczyński oraz Kierownik Biura Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - inż. Teresa Szałas. Tematyka spotkania zainteresowała okolo 90 rolników z powiatu tczewskiego.

15 Marca 2012 by Alicja
Czytaj więcej ...

DZIEŃ KOBIET

DK8.jpeg"Dla was kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości".

08 Marca 2012 by Alicja
Czytaj więcej ...

STUDNIÓWKA 2012

"Ta radość co dzisiaj się staje,
Z mądrości świata wyrasta,
Wszak wiedzieć trzeba kiedy szaleć,
I wiedzieć kiedy basta" (Jan A. Zieliński).

Ten czas zabawy Maturzyści naszej Szkoły rozpoczęli 27 stycznia 2012 gdy wskazówki zegara wskazały godzinę 19.00 - był Polonez... a potem zabawa do białego rana.

22 Lutego 2012 by Alicja


ZSAIO W ZIMOWEJ SZACIE

zima_(22)_120x90.jpgZanim stopnieją ostatnie śniegi i zima odejdzie w niepamięć, zachęcam do obejrzenia fotogalerii z otoczenia naszej szkoły. Nie każda szkoła może się pochwalić tak pięknym zimowym krajobrazem. A któż nie lubi takiej zimy... mroźnej, słonecznej, skąpanej w błękitnym niebie i śnieżnobiałym puchu?

17 Lutego 2012 by Karolina
Czytaj więcej ...

GOTOWE DANIA I POTRAWY CZ. II

kkoc.jpg W środę, 18 stycznia br. w naszej szkole odbył się turniej międzyszkolny z zakresu przygotowywania wybranej potrawy wpisanej na listę produktów tradycyjnych województwa pomorskiego w kategorii "Gotowe dania i potrawy".

24 Stycznia 2012 by Karolina
Czytaj więcej ...

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

oze1.jpg Praktyczny Program z ZAKRESU ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII - innowacja dla szkół ponadgimnazjalnych - ten innowacyjny projekt realizowany jest w naszej szkole od IX 2011 roku. Działanie to realizowane jest wspólnie z Wyższą Szkołą Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie poprzez spółkę z o.o. EKSPERT-SITR w Koszalinie.

23 Stycznia 2012 by Alicja

IV EDYCJA KONKURSU NA POCZTÓWKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

kartka1.jpg 10 stycznia 2012 roku odbyła się IV edycja Konkursu organizowanego w naszej szkole na pocztówkę bożonarodzeniową. W uroczystości uczestniczył Starosta Tczewski dr inż. Jozef Puczyński , Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Odya, przewodniczący komisji Rady Powiatu pani Wiesława Quella, Ludwik Kiedrowski oraz laureaci konkursu oraz zaproszeni goście.

15 Stycznia 2012 by Alicja

PODSUMOWANIE WIELKIEJ WIGILII TCZEWSKIEJ

wwt3.jpg W dniu 9 stycznia 2012 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Tczewie odbyło się spotkanie darczyńców i współorganizatorów Wigilijnego Spotkania Opłatkowego A.D. 2011. Organizatorem spotkania był Samorząd Miasta Tczewa, Starostwo Powiatowe oraz Kuria Diecezjalna Pelplińska. Na spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, jako współorganizatorzy. Szczególne słowa podziękowania otrzymał Tadeusz Sobiecki za wkład pracy i wielkie zaangażowanie w realizację tak dużego przedsięwzięcia.

10 Stycznia 2012 by J. Prabucki

NOWY ROK 2012

NR2012.jpg Życzymy Wszystkim, aby Nowy Rok 2012 był obfitujący w sukcesy edukacyjne i osobiste oraz aby przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań. Niech wszystkie dni będą pogodne i wypełnione radością, pełne optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

02 Stycznia 2012 by J. Prabucki


BOŻE NARODZENIE

mch1.jpeg Jest w moim kraju zwyczaj,
że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie z gniazda wspólnego łamią chleb wigilijny,
najtkliwsze przekazując uczucia tym chlebie.
Ten biały, kruchy opłatek.
Pszenna kruszyna chleba,
Symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

26 Grudnia 2011 by Alicja

"EUROWEEK - Szkoła Liderów" w Bystrzycy Kłodzkiej

efm_logo.jpg Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym obozie językowym, który został zorganizowany przez Europejskie Forum Młodzieży.
Program "EuroWeek - Szkoła Liderów" jest specjalistycznym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyc się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

21 Grudnia 2011 by mgr.matura

NAGRODA ZA WOLONTARIAT

wolont2.jpg Uczennica klasy II D4 - IWONA MAŃKUS otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Starogard Gdański za pracę jako wolontariuszka w świetlicy Caritas przy parafii Św. Wojciecha.

„Czasem trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni,
Wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście”.

15 Grudnia 2011 by Alicja
Czytaj więcej ...

WARSZTATY KULINARNE

warszt_kul_(19a).jpg W ubiegły poniedziałek, 12 grudnia 2011 roku, w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne skierowane do uczniów z klas o profilu gastronomicznym.

15 Grudnia 2011 by Karolina
Czytaj więcej ...

"Boże Narodzenie na Kociewiu"

gniew_2011_(7a).jpg 8 grudnia br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji konkursu: "Boże Narodzenie na Kociewiu" organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie.

15 Grudnia 2011 by Karolina
Czytaj więcej ...

MIKOŁAJKI 2011

miki.jpg Święta już za pasem, przyszedł czas na mikołajkowe zabawy, szkolne przedstawienia i prezenty. 6 grudnia, jak co roku cała społeczność szkolna zgromadzona na sali gimnastycznej świetnie się bawiła. Do uczniów przybył Święty Mikołaj w towarzystwie elfów i obdarował uczniów słodyczami.

08 Grudnia 2011 by J. Prabucki

AKCJA "GÓRA GROSZA"

images11.jpeg Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Góra Grosza". Zbierane były drobne monety do 2 grudnia, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

06 Grudnia 2011 by mgr.matura
Czytaj więcej ...

KONKURS WIEDZY O CHEMII ORAZ ŻYCIU I DOKONANIACH MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

MS_C.jpg W dniu 5 grudnia uczniowie klasy ID4: Paulina Jendernalik, Krzysztof Serocki oraz Mateusz Kuczkowski uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o M. Sklodowskiej, który odbył się w I LO w Tczewie.

06 Grudnia 2011 by Alicja


Stypendium Prezesa Rady Ministrów

NH.jpeg W dniu 29 listopada 2011 r. w ZSE w Tczewie odbyła się uroczystość wręczania dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012. Naszą stypendystką została Natalia Hiller uczennica klasy III TECHNIKUM AGROBIZNESU.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają zasłużone gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

03 Grudnia 2011 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

POWIATOWA OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH I HIGIENY PRACY W ROLNICTWIE

ompr.jpeg Tradycyjnie w murach naszej szkoły odbywała się kolejna edycja Powiatowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Liczba uczestników -27 osób - rolnicy z Powiatu Tczewskiego oraz uczniowie z naszej szkoły.

30 Listopada 2011 by Alicja
Czytaj więcej ...

XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

owe1.jpg Dnia 9 listopada 2011 r. odbył się etap szkolny XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W olimpiadzie I stopnia wzięli udział uczniowie kl. III i IV w zawodzie technik agrobiznesu.

15 Listopada 2011 by J. Prabucki

93 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

DzN1.jpg 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Po 123 latach zaborów Polska odzyskiwała niepodległość. Z tej okazji uczniowie klasy II D4 przygotowali uroczysty apel.

11 Listopada 2011 by J. Prabucki

DZIEŃ PAPIESKI

JPIIa.jpeg 22 października br. po raz pierwszy w Kościele Katolickim wspominano Błogosławionego Jana Pawła II - jako społeczność szkolna modliliśmy się za wstawiennictwem Naszego Wielkiego Rodaka 27 października w Kościele parafialnym.

06 Listopada 2011 by Alicja
Czytaj więcej ...

XXXVI EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZEJ

owr30.jpg Dnia 21-22 października 2011 odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie z naszej szkoły brali udział w następujących blokach tematycznych:
- technik rolnik- produkcja roślinna i zwierzęca,
- mechanizacja rolnictwa,
- technik agrobiznesu.

06 Listopada 2011 by Alicja

Otrzęsiny klas pierwszych

otka.jpg W dniu 20 X 2011 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w corocznym święcie „przyjmowania” do naszego grona pierwszaków. Otrzęsiny klas pierwszych, czyli popularnie „chrzest kotów” był zabawą połączoną ze szlachetną rywalizacją. Organizację imprezy koordynował Samorząd Szkolny oraz uczniowie klasy II AB.28 Października 2011 by J. Prabucki

KONKURS ORKI 2011

Ko-rki1.jpg Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży trudnej sztuki wykonywania orek oraz rozwijanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Nie chodzi tu o jak największą ilość zaoranej ziemi, ale o spojrzenie na jakość, celowość i poprawność jej wykonania.

28 Października 2011 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2011

dena1.jpg 14 października to dzień jesienny, radosny i miły,
Jak pełna owoców misa.
Dzień słoneczny, wesoły i serdeczny,
Bo myśl nasza wdzięcznością się wypełniła - tak 13 października br. rozpoczęli uczniowie swoje życzenia i podziękowania z okazji Dnia Edukacji Narodowej


28 Października 2011 by J. Prabucki


Powiatowy Dzień Edukacji

denq.jpg 10 października 2011 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Powiatowego Dnia Edukacji. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych Medalami Komisji Edukacji Narodowej znalazł się Tadeusz Sobiecki.

28 Października 2011 by J. Prabucki

UROCZYSTOŚCI W LESIE SZPĘGAWSKIM

szp71a1.jpgW niedzielę 25 września odbyła się uroczystość upamiętniająca Polaków pomordowanych na Ziemi Kociewskiej w czasach II wojny światowej.

28 Października 2011 by J. Prabucki


40-sto lecie ZSAiO w Swarożynie

L40a1.jpg W dniu 24 września odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 40-lecia Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie. Tego właśnie dnia szkołę odwiedziło wielu dostojnych gości.

28 Października 2011 by J. Prabucki

XI JARMARK CYSTERSKI

jc11a.png 17 - 18 września 2011 r. (sobota, niedziela), na terenie dawnego klasztoru cysterskiego w Pelplinie, odbył się jarmark. To już 11 raz nasza szkoła brała udział w zabawie i konkursach. Niepowtarzalnie wyeksponowana atmosfera średniowiecznych tradycji sprawia, że Jarmark Cysterski jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych na Kociewiu.

28 Października 2011 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

Śmierć nauczyciela

ACz1.JPG Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy 16 września 2011r. wiadomość
o śmierci ŚP mgr inż. Andrzeja Czecha długoletniego nauczyciela przedmiotów ekonomicznych ZSAiO w Swarożynie. Żegnamy Go z wielkim bólem: Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie i Absolwenci.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.


28 Października 2011 by J. Prabucki


GMINNE DOŻYNKI

luba.jpg4 września odbyły się Gminne Dożynki w Lubiszewie. Nasza szkoła przygotowała stoisko z materiałami dotyczącymi kierunków kształcenia oraz z poczęstunkiem - była drożdżówka, rogaliki, chleb ze smalcem i ogórki kiszone.

28 Października 2011 by J. Prabucki

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

prs1.gif 8:00 - Msza w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Swarożynie (uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym).

9:00 - Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 (sala gimnastycznej ZSAiO).


28 Października 2011 by J. Prabucki


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

wak.jpegDzień 22 czerwca 2011 to dzień, na który czekali uczniowie - to dzień kiedy cała społeczność szkolna zgromadziła się ostatni raz w tym roku szkolnym - jeszcze tylko świadectwo i … już WAKACJE.

28 Października 2011 by J. Prabucki


SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

t1.jpg W dniu 15 czerwca Fundacja dla Tczewa zorganizowała w szkole spektakl teatralny o problematyce uzależnień „Majowe konwalie” w wykonaniu aktorów trójmiejskich scen.
Spektakl realizowany jest w ramach projektu „Wychowanie przez sztukę” przy współpracy Starostwa Powiatowego Tczewie.


28 Października 2011 by J. Prabucki


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH

kap.jpeg Dla każdego absolwenta jest to chwila szczególna - wręczenie świadectwa ukończenie szkoły.
Absolwenci szkół zawodowych - mechanizator rolnictwa oraz kucharz małej gastronomii w dniu 10 czerwca 2011 roku otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i teraz jeszcze jeden trudny dla nich moment - zdanie egzaminu zawodowego.

28 Października 2011 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

KURS KOMBAJNISTÓW

kzb.jpeg Po raz drugi w dniach 23 V - 27 V w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie zorganizowany został Kurs obsługi i eksploatacji kombajnów zbożowych.
Nasi uczniowie mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje


28 Października 2011 by J. Prabucki


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

dosa.jpeg 19 maja to wyjątkowy dzień w kalendarzu szkoły - to wtedy zaproszeni zostali goście do naszej szkoły - przybyli gimnazjaliści, ich opiekunowie i rodzice. Przyjechali również Starosta Powiatu Tczewskiego p. dr Józef Puczyński, Przewodniczący Rady Powiatu p. Piotr Odya, poseł RP Eugeniusz Kłopotek oraz radny p. Ludwik Kiedrowski.

28 Października 2011 by J. Prabucki

V EDYCJA KONKURSU "KRAJOBRAZ I PRZYRODA KOCIEWIA"

avatar_120x90.jpgW tym roku pod wspólnym tytułem "KRAJOBRAZ I PRZYRODA KOCIEWIA" miało miejsce rozstrzygnięcie dwóch konkursów: fotograficznego i na zielnik. Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbyło się w ubiegły czwartek, 19 maja.

28 Października 2011 by J. Prabucki

DZIEŃ PAPIESKI

JPIIa.jpeg 18 maja 2011 - 91 rocznica urodzin Błogosławionego Jana Pawła II stała się okazją do wspólnej modlitwy naszej społeczności szkolnej w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Swarożynie.

28 Października 2011 by J. Prabucki


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2011

pa11a.jpgUroczystość rozpoczęły okolicznościowe przemówienia Dyrektora, przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego oraz tych, którzy w dniu 29 kwietnia żegnali się ze szkołą, Absolwentów klasy IV A4 i IV D4.

28 Października 2011 by J. Prabucki


KONKURS - ŻYCZENIA WIELKANOCNE - forma tradycyjna i nowoczesna

kartw14a.jpgW dniu 29 kwietnia br. odbyło się ogłoszenie wyników IV Edycji Konkursu na Pocztówkę Wielkanocną.
Celem konkursu jest promowanie kultury, tradycji i obrzędów regionu Kociewia związanych ze Świętami Wielkanocnymi.


28 Października 2011 by J. Prabucki


III POMORSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

24.gif W dniu 29 kwietnia br. odbył się finał oraz ogłoszenie wyników III Edycji Konkursu Grafiki Komputerowej.
Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży grafiki komputerowej jako środka wyrazu w twórczości artystycznej.


28 Października 2011 by J. Prabucki


KONSTYTUCJA 3 MAJA

kons3m10.jpeg Ojczyzna - bliskie słowo,
W nim serca wszystkie,
Ojczyzna - zwykle słowo, czemu tak bliskie?
Ojczyzna - to czas dawny,
Ojczyzna - to czas bliski,
To miły dom rodzinny i matki oczy jasne
Ojczyzna - to mowa znajoma od kołyski
Ojczyzna - to my sami, to serca nasze własne!


28 Października 2011 by J. Prabucki


IX Powiatowy Konkurs Wielkanocny

konwIX1.jpeg 15 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbył się IX POWIATOWY KONKURS WIELKANOCNY "PISANKI, PALMY, CIASTA I STROIKI WIELKANOCNE"

28 Października 2011 by J. Prabucki
Czytaj więcej ...

Wiosenne manewry polowe

swi1a.jpg Dnia 14.04.2011 r. 46 uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie z 8 klas brało udział w IX edycji Wiosennych Manewrów Polowych w Śmiardowie Złotowskim pod hasłem „ Kukurydza i co dalej ? - Zebrać, sprzedać i zarobić.

28 Października 2011 by J. Prabucki


TARGI EDUKACYJNE

targi_120x90.jpg W dniu 25 marca 2011 w II LO w Tczewie odbyły się organizowane cyklicznie Targi Edukacyjne, w czasie których poszczególne szkoły prezentowały swoje kierunki kształcenia.

28 Października 2011 by J. Prabucki


III OGÓLNOPOLSKI MLODZIEŻOWY KONKURS WIEDZY O ERGONOMII I BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

EiBR1.jpg W szkole odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

28 Października 2011 by J. Prabucki


KONKURS WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

kop.jpeg 22 marca po raz pierwszy odbył się KONKURS WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI organizowany przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.

28 Października 2011 by J. Prabucki


DZIEŃ KOBIET

kw1.jpeg Międzynarodowy Dzień Kobiet stał się okazją do złożenia życzeń paniom - w naszej szkole uroczysty apel odbył się 10 marca br.

28 Października 2011 by J. Prabucki


ROEXPO 2011 I BALTPIEK

GE1.jpeg W dniu 17 lutego uczniowie klas I i II szkoły zawodowej kucharz malej gastronomii oraz II klasy Technik agrobiznesu uczestniczyli w wyjeździe na GASTROEXPO 2011 - Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii i Sklepów oraz BALTPIEK - Targi Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa.

28 Października 2011 by J. Prabucki


WALENTYNKI

wal2.jpg Różne są oblicza miłości. Czasem jest ona odwzajemniona, a czasem jednak nie.
W naszej szkole o MIŁOŚCI bardzo dużo mówiono w ten poniedziałkowy dzień 14 lutego.
Zabrzmiały także słowa Adama Mickiewicza:
„Tak w każdym miejscu i o każdej porze,
Gdziem z Tobą płakał, gdziem się z Toba bawił,
Wszędzie i zawsze będę ja przy Tobie,
Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił”.


28 Października 2011 by J. Prabucki


KONKURS PRAW KONSUMENTA

pk1.jpg Nasza uczennica SYLWIE STALMASKA zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Praw Konsumenta.

28 Października 2011 by J. Prabucki


STUDNIÓWKA

stud2.jpeg Wyjątkowy dzień dla MATURZYSTÓW - dzień Studniówki.
Już za 100 dni matura … ale jest jeszcze ten miły i wyjątkowy dzień, gdy wszyscy wspólnie się bawimy…
Zabawa była wspaniała… będzie co wspominać…


28 Października 2011 by J. Prabucki


MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE - FARMA 2011

F1.jpeg Dnia 11 lutego 2011 roku 48 uczniów z ośmiu klas Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie brało udział w wycieczce przedmiotowej do Poznania na Międzynarodowe Targi Rolnicze - FARMA 2011.

28 Października 2011 by J. Prabucki


TEATR PROFILAKTYCZNY

t1.jpg W dniu 3 lutego br cala społeczność uczniowska uczestniczyła w występie teatru profilaktyczno-edukacyjnego. Zagadnienia prezentowane były ważne, gdyż dotyczyły szkodliwości dopalaczy.

28 Października 2011 by J. Prabucki


III EDYCJA KONKURSU NA POCZTÓWKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

pb1a.jpeg 12 stycznia 2011 roku odbyła się III edycja Konkursu organizowanego w naszej szkole na pocztówkę bożonarodzeniową. W uroczystości uczestniczył Starosta Tczewski dr inż. Józef Puczyński , przewodnicząca komisji Rady Powiatu pani Wiesława Qella, laureaci konkursu oraz zaproszeni goście.

28 Października 2011 by J. Prabucki


KONKURS BOŻONARODZENIOWY

kbn1a.jpeg Odbył się Konkurs Bożonarodzeniowy dla uczniów naszej szkoły. Oceniano: wystrój klasy, dekoracje stołu wigilijnego oraz zaśpiewanie kolędy.
Wyniki konkursu:
I miejsce - IV A4 i II D4
II miejsce - IV D4
30-01-2010

28 Października 2011 by J. Prabucki


"BÓG SIĘ RODZI MOC TRUCHLEJE..."

choinka.jpg Pośród mroźnych dni grudniowych
jest taki dzień.
Wigilia od lat naznaczona miłością
tą naszą ludzką, codzienną.
Dzień gdzie przede wszystkim króluje
Miłość odwieczna
Miłość Nieskazitelna i Prawdziwa
Miłość Dzieciątka Jezus
do każdego człowieka...
22-12-2010

28 Października 2011 by J. Prabucki


Spotkanie wigilijne w Tczewie

wt6.jpeg Dnia 19 grudnia 2010 r. w Parku Kopernika w Tczewie odbyło się spotkanie mieszkańców Tczewa, darczyńców i organizatorów na wielkiej WIGILII MIEJSKIEJ.

28 Października 2011 by J. Prabucki


POWIATOWE DNI PROFILAKTYKI - II MIEJSCE W KONKURSIE

ZiA1.jpeg W tym roku Powiatowe Dni Profilaktyki zostały zorganizowane w Tczewie pod hasłem "Żyj kolorowo, ale zdrowo".

28 Października 2011 by J. Prabucki


Stypendium Prezesa Rady Ministrów

SS.jpg W dniu 7 grudnia 2010 r. odbyła się uroczystość wręczania dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011. Naszą stypendystką została Sylwia Stalmaska uczennica klasy maturalnej na kierunku kształcenia ochrona środowiska.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają zasłużone gratulacje.

28 Października 2011 by J. Prabucki


"BOŻE NARODZENIE NA KOCIEWIU"

bnG.jpeg W tym roku odbył się już VIII Powiatowy i V Gminny Konkurs "Boże Narodzenie na Kociewiu". Konkurs odbył się 4 grudnia 2010 roku na Zamku w Gniewie.

28 Października 2011 by J. Prabucki


OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

op1.jpeg W dniu 2 grudnia 2010 odbyła się VI Edycja Olimpiady Przedsiębiorczości.

28 Października 2011 by J. Prabucki


POWIATOWA OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH I BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W ROLNICTWIE

2bhp1.jpg Tradycyjnie w murach naszej szkoły odbywała się kolejna edycja Powiatowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.
Liczba uczestników -28 osób - rolnicy z Powiatu Tczewskiego oraz uczniowie naszej szkoły.

28 Października 2011 by J. Prabucki


POŁOWINKI

polo10.jpg Dnia 09.10.2010 odbyły się połowinki klasy III Technik Agrobiznesu i Technik Rolnik. Imprezę oficjalnie rozpoczął dyrektor Zbigniew Wojszko. Następnie głos zabrał nasz wychowawca Andrzej Murawski i zaczęliśmy naszą „małą studniówkę”.

28 Października 2011 by J. Prabucki


92 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

DzN1.jpg"Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada! Tym co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa. Im to bowiem zawdzięczamy wolność, polską mowę w szkole. To, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę. Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięto. I me serce się raduje, że obchodzę POLSKI święto".

28 Października 2011 by J. Prabucki


XXXV EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

owr1.jpg Tradycyjnie w naszej szkole odbywa się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - w tym roku szkolnym to już XXXV edycja. 24-10-2010

28 Października 2011 by J. Prabucki


DZIEŃ SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

jp2_86x100.jpg 20 października br. cała społeczność szkoły wspominała nauczanie Sługi Bożego Jana Pawła II.

28 Października 2011 by J. Prabucki


Wojewódzkie obchody DEN

DENT.jpg 14 października w Centrum Kultury w Tczewie odbyła się uroczystość związana z Dniem Komisji Edukacji Narodowej na szczeblu województwa pomorskiego. W trakcie uroczystości osoby związane z oświatą zostały uhonorowane medalami i nagrodami.

28 Października 2011 by J. Prabucki


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dens2.jpg Środa 13 października była bardzo radosnym dniem w naszej Szkole - był czas na życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz dniem "Otrzęsin" klas pierwszych.

28 Października 2011 by J. Prabucki


8 MIĘDZYKLASOWY KONKURS ORKI 2010

korki17.jpg Dnia 8 października 2010 r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbył się już po raz ósmy międzyklasowy konkurs orki.

28 Października 2011 by J. Prabucki


Europa da się lubić!

bruk1.jpg Ja? Do Brukseli?- odpowiedziałam na wieść o tym, że pojadę do Europarlamentu.
Otrzymałam możliwość wyjazdu do Brukseli za „wyróżnienie się na tle społeczności szkolnej”, skorzystałam z niej. Teraz, chcę podzielić się z Wami wrażeniami, a są niezapomniane…
4-10-2010

28 Października 2011 by J. Prabucki


WYJAZD MŁODZIEŻY NA UKRAINĘ

kp1.jpg

28 Października 2011 by J. Prabucki


WIZYTA SZWEDÓW

s1a.jpeg W dniach 27-29 września w naszej szkole gościliśmy dwóch nauczycieli i siedmioro uczniów ze szkoły rolniczej w Szwecji. Nasza szkoła zapewniła gościom zakwaterowanie i zwiedzanie Kociewia.

28 Października 2011 by J. Prabucki


HOŁD POMORDOWANYM

szp71a1.jpg W dniu wczorajszym tj. 26-09-2010r. delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty na grobach pomordowanych w miejscu Pamięci Narodowej - Lesie Szpęgawskim. Była to 71 Rocznica Upamiętnienia Pomordowanych na Ziemi Kociewskiej w czasie II Wojny Światowej.

28 Października 2011 by J. Prabucki


AGRO SHOW 2010

bednary1.JPG W dniu dzisiejszym tj. 24 września 2010 r. nasza szkoła zorganizowała wyjazd na AGRO SHOW 2010 do Bednar koło Poznania. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. AGRO SHOW jest największą międzynarodową imprezą rolniczą w Polsce i jedna z największych w Europie.

28 Października 2011 by J. Prabucki


Poprzednie 1 2 3 4 Następne

Content Management Powered by CuteNewsCzwartek
7 kwietnia
2016

Do zakończenia zajęć szkolnych
2015/16 pozostało:
Dziś są imieniny:

Odwiedziło nas:
1948616 osób

W3C XHTML 1.1