>>MAMY W SZKOLE NOWY CIĄGNIK !!!<<
>>Spotkanie z rodzicami 5-04-2016 r. godz. 16:00<<


archiwum

KURS OPERATORA KOMBAJNÓW ZBOŻOWYCH

W kursie uczestniczyło 32 słuchaczy - głównie uczniów szkoły w Swarożynie, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych i Technikum Rolniczego oraz siedmiu rolników z okolicznych gospodarstw rolnych.
Na kursie prowadzone były wykłady z budowy, obsługi i eksploatacji kombajnów zbożowych różnych marek i firm : JOHN DEERE, NEW HOLLAND, DEUTZ FAHR oraz grupowe zajęcia praktyczne z poszczególnych zespołów i podzespołów kombajnów. Każdy z kursantów podczas nauki jazdy tymi kombajnami wykonywał głównie manewry i ćwiczenia precyzyjnego podjeżdżania do zespołu żniwnego oraz samodzielnego cofania do wózka zespołu żniwnego, a także uruchamiania zespołów i układów : hydraulicznego,.
jezdnego czy hydrostatycznego. Słuchacze zapoznali się również z obsługą silników wysokoprężnych, obsługą układów paliwowego, elektrycznego, hydraulicznego, a także z wyposażeniem kabiny i całego pojazdu w elementy elektroniczne do sterowania kombajnu.
Kurs zakończył się pisemnym egzaminem wiedzy na temat wszystkich typów kombajnów zbożowych. Uczestnicy kursu otrzymali zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje zawodowe operatorów kombajnów zbożowych ( lub kombajnów zielonkowych).

instruktor nauki jazdy
kombajnami zbożowymi
mgr inż. Grzegorz Spadik
27 Maja 2013 by J. Prabucki


name:
mail: (optional)

smile:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNewsCzwartek
7 kwietnia
2016

Do zakończenia zajęć szkolnych
2015/16 pozostało:
Dziś są imieniny:

Odwiedziło nas:
1949179 osób

W3C XHTML 1.1