>>MAMY W SZKOLE NOWY CIĄGNIK !!!<<
>>Spotkanie z rodzicami 5-04-2016 r. godz. 16:00<<


archiwum

MŁODZIEŻ W FABRYCE SZTUK

„Tczew pod okupacją hitlerowską” to pierwsza z wystaw jakie tego dnia mogli oglądać nasi uczniowie.
Ekspozycja ukazuje losy tczewian w latach 1939 1945. Zwiedzający mogą zapoznać się z historią II Wojny Światowej przez pryzmat dziejów Tczewa, od pierwszych walk z 1 września 1939 r. poprzez okres okupacji hitlerowskiej aż po wkroczenie do miasta jednostek Armii Czerwonej.
Druga wystawa to „Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata”. Jan Reinhold mający szkockie korzenie był rodowitym tczewianinem. Mieszkał w kamienicy nr 4 przy starym rynku 9obecnie Plac Hallera). Ród Forsterów należał do elit miasta dlatego członkowie tej rodziny piastowali wysokie stanowiska urzędnicze - ojciec Jana był burmistrzem Tczewa. Jan Reinhold rozpoczął swoją edukację od miejskiej szkoły tczewskiej, potem kontynuował naukę w Kwidzynie, Toruniu i Berlinie. Podjął studia filozoficzne i teologiczne. W 1795 roku Jan Reinhold na krótko wrócił do Tczewa - sprzedał majątek rodziny. Następnie zostaje pastorem w Mokrym Dworze - tam urodził się jego syn Jerzy Adam.
Jan Reinhold Foster wraz z synem Jerzym Adamem to postacie znane szczególnie z uczestnictwa w drugiej wyprawie Jamesa Cooka dookoła świata. Jan Reinhold Forster i jego syn Jerzy Adam swoimi odkryciami znacząco wpłynęli na rozwój świata nauki.
Uczniowie klas I D4, II D4, III D4 oraz II C4 uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle i wykonywania biżuterii z bursztynu. Opiekunami byli: p. M. Wolińska, p. G. Murawska, p. A. Majewska p. A. Murawski oraz p. Z. Wojszko.
02 Marca 2014 by Alicja


name:
mail: (optional)

smile:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNewsCzwartek
7 kwietnia
2016

Do zakończenia zajęć szkolnych
2015/16 pozostało:
Dziś są imieniny:

Odwiedziło nas:
1948659 osób

W3C XHTML 1.1