Informacje

Zielona szkoła w Jantarze

W dniach 03.06 - 05.06.2011 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Internat XXI wieku” pojechali na Zieloną szkołę do Ośrodka Wypoczynkowego „Sawa” w Jantarze. Już pierwszego dnia nasza młodzież brała aktywny udział w przygotowanym przez grupę Buffalo Bill widowisku „Więcej niż Dziki Zachód”, w ramach którego odbywała się nauka jazdy konnej. Uczniowie początkujący pod czujnym okiem trenera, który prowadził konia na lonży ćwiczyli równowagę i swobodny dosiad oraz zdobywali podstawowe umiejętności umożliwiające kierowanie koniem. Nie zabrakło także jazd maneżowych, podczas których początkujący uczyli się samodzielnie panować nad koniem, natomiast bardziej doświadczeni jeźdźcy doskonalili umiejętności własne i konia. Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczką po okolicznych lasach, zaś dla najbardziej zaawansowanych jeźdźców zorganizowane zostały jazdy konne w terenie, by nad morzem mogli podziwiać zachód i wschód słońca.
Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość skorzystania z pełnowymiarowego basenu krytego z 4 torami pływackimi, a przy tym z różnorodnych atrakcji wodnych, między innymi gejzerów wodnych, masaży podwodnych oraz jacuzzi solankowych znajdujących się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Neptun” w Jantarze.
Podczas wyjazdu zadbano także o możliwość poszerzenia wiedzy o Mierzei Wiślanej - młodzież zwiedziła Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, gdzie poznała historię szkutnictwa i rybołówstwa. Ponadto podziwiała piękne widoki i malownicze krajobrazy podczas rejsu statkiem Krystyna po Zalewie Wiślanym. Nasi uczniowie przeżyli też niezapomniane chwile w Gospodarstwie Edukacyjnym Pasieka u Strusi, w którym poznali zwyczaje życia pszczół i strusi.
Tradycyjnie, jak podczas każdej Zielonej szkoły odbyła się dyskoteka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek, jednakże najwięcej emocji i wrażeń w czasie trzydniowego pobytu dostarczyły uczniom kąpiele w odkrytym basenie.
12 06 2011 by Edyta K-LCzwartek
7 kwietnia
2016

Dziś są imieniny:
Odwiedzi3o nas:
1948629 osób
W3C XHTML 1.1